SVENSK LANDSLAGSTRENER: – Jeg mistet dømmekraften fullstendig – ØIF Arendal

SVENSK LANDSLAGSTRENER: – Jeg mistet dømmekraften fullstendig

Det ble dramatisk da det svenske U18-landslaget var innom Kastrup fredag på vei til EM i Montenegro. En bombespøk fra landslagsssjefen utløste full alarm.

Ifølge Ønnereds hjemmeside var det klubbens og U18-landslagsets trener Pontus Ward Wikelund som dro en fatal bombespøk i sikkerhetskontrollen på Kastrup på vei til Montenegro. Terminalen ble stengt mens bagasjen ble sjekket ut og Ward Wikeland ble forhørt av politiet.
– Jeg mistet dømmekraften fullstendig en liten stund og spøkte om noe man virkelig ikke skal spøke om, spesielt ikke på et slikt sted. Jeg ber om unnskyldning til mitt landslag, forbundet, personalet på flyplassen og andre mennesker som er påvirket av dette, sier Ward Wikelund via klubbens hjemmeside.

Ønnered, som spiller på toppnivå i Sverge, skriver i pressemeldingen at klubben fordømmer Ward Wikelunds handlinger i saken, men at klubben nå ser fremover mot en ny sesong sammen med treneren.

Ward Wikelund ble ansatt i sommer som ny hovedtrener i Ønnered.