ØIF Arendal har fått grønt lys! – ØIF Arendal

ØIF Arendal har fått grønt lys!

Nylig ble det klart at ØIF Arendal er blitt tildelt ny elitelisens i grønn – høyeste – kategori for 2022/2023-sesongen.

ØIF Arendal beholder lisens på øverste – grønt – nivå også neste sesong.

– Dette er vi stolt av. Hele klubben jobber godt om dagen og dette var ikke en overraskende melding å få, medgir daglig leder Bjørn-Gunnar Bruun Hansen til oifarendal.no i forbindelse med tildelingen.

Tidligere søkte klubbene om Elitelisens hvert år. Nå beholder klubbene lisensen så lenge kravene i lisensordningen oppfylles. Klubber som rykker ned til 2. divisjon blir automatisk fratatt lisenen, da ordningen bare omfatter lag i REMA 1000-ligaen og 1. divisjon, opplyser Norges Håndballforbund.
Det er Elitelisensnemda (ELN) i Norges Håndballforbund som står får tildelingen.
ØIF Arendal er tildelt tildelt elitelisens i grønn – høyestse nivå – kategori for sesongen 2022/23. Nemda har gått gjennom en lang liste med punkter, derav blant annet anlegg, økonomi og organisjonsstruktur. I tildelingen bemerker Elitelisensnemda spesielt klubbens økonomiske drift og klubbens solide styringsverktøy gjennom hele organisasjonen.