Christoffer Rambo var lenge suveren toppscorer. Nå har en gammel kjenning og flere andre tatt ham igjen.

Olaf R. Hoffstad er ØIF Arendals mestscorende med 65 mål før EM-pausen.

Runars høyreback var lenge mestscorende, men et par kamper ute med skade har sørget for at fire spillere har klatret forbi ham i jakten på årets toppscorertittel. Det samme gjelder Bækkelagets Emil M. Sundal, som også har vært ute i noen få kamper. Han har de siste sesongene vært toppscorer i Rema 1000-ligaen. Dog, her er topp 25-lista før EM-pausen:

1Vildalen, Hermann Gabriel RannebergDrammen1511283297,5
2Lyse, Simen UlstadKolstad1610881276,8
3Setterblom, Gabriel AskKolstad161029396,4
4Linder, Morten BøeHalden Topphåndball169958416,2
5Rambo, ChristofferRunar Sandefjord149669276,9
6Sundal, Emil MidtbøBækkelaget Håndball Elite139571247,3
7Olsen, Kristoffer NorgrenSandefjord168956335,6
8Johnsen, Trym KorperudBækkelaget Håndball Elite15848405,6
9Hallgren, Benjamin HakonHaslum HK15817925,4
10Rittemar Hedin, John Axel AmadeusTønsberg Nøtterøy167766114,8
11Rivesjö, Tobias MichaelRunar Sandefjord16737304,6
12Thorkelsson, Orri FreyrElverum15707004,7
13Hansen, Sebastian SchultzKristiansand Topphåndball156923464,6
14Røe, AndersHaslum HK166854144,2
15Skillhammar, Victor JanKristiansand Topphåndball16676704,2
16Christensen, Peter DahlBækkelaget Håndball Elite166754134,2
17Boysen, Kennie JunckerTønsberg Nøtterøy16676704,2
18Grace, Joshua KrohnHalden Topphåndball16676704,2
19Stankiewicz, EbbeBergen16666154,1
20Köpp, EirikKristiansand Topphåndball16666604,1
21Berg, BenjaminFjellhammer16666604,1
22Haugseng, TordNærbø15656504,3
23Hoffstad, Olaf RichterØIF Arendal Elite16656504,1
24Linderud, Sander WennbergSandefjord16656504,1
25Haugseng, Andreas HorstNærbø16656504,1