– Det er akkurat slike spillere vi vil ha i ØIF Arendal! – ØIF Arendal

– Det er akkurat slike spillere vi vil ha i ØIF Arendal!

Han ble solgt for millionbeløp til Danmark. Har allerede akslet A-landslagsdrakten. Og lever livet som «håndballproff» i Arendal. Allikevel er han en av «oss»!

Helt uoppfordret. Etter hjemmekampen mot Follo ser vi plutselig en av klubbens mest meriterte håndballspillere, for anledningen skadd, setter igang med å rydde både skilter og hjelpe dugnadsfolket med å rulle inn spillegulvet.

Hermann bygger kultur. Han vet at vi «virker» i alt vi gjør, hele tiden. Og når Hermann går foran på dette viset, viser han er i klubben vår med hele sitt hjerte. Med «hud og hår». Og med hele sitt engasjement. Han viser at han brenner for klubben og menneskene i klubben.

Han viser også at han har forstått det fantastiske samspillet mellom dugnad og profilerte håndballprofiler.

Det er akkurat slike gutter vi vil ha i ØIF Arendal, skryter ØIF Arendals daglige leder Bjørn-Gunnar Bruun Hansen.

Og jammen er vi enige med den daglige lederen!

Hermann Vildalen jobber dugnad!