SØNDAGSARKIVET: Husker du spillerne fra gullsesongen 2014/2015? – ØIF Arendal
2014/2015: Åsmund V. Strat (f.v), Marcus Dahlin, Hermann G. Vildalen, Josip Vidovic, Einar Ingi Hrafnson, Sondre Paulsen, Magnus Jøndal, Håkon Finsrud, Eirik Heia Pedersen, David A. Rui, David Svenningsen, Sander L. Simonsen, Tobias Gjertsen, Kristijan Jurisic, Kenny Ekman, André Jørgensen Hofstøl og Svenn Erik Medhus. Foto. Jan E. Thorvildsen

SØNDAGSARKIVET: Husker du spillerne fra gullsesongen 2014/2015?

Mens 2013/2014-sesongen ble en nedtur, ble 2014/2015-sesongen en opptur hele Arendal fortsatt snakker om.

2014/2015: Åsmund V. Strat (f.v), Marcus Dahlin, Hermann G. Vildalen, Josip Vidovic, Einar Ingi Hrafnson, Sondre Paulsen, Magnus Jøndal, Håkon Finsrud, Eirik Heia Pedersen, David A. Rui, David Svenningsen, Sander L. Simonsen, Tobias Gjertsen, Kristijan Jurisic, Kenny Ekman, André Jørgensen Hofstøl og Svenn Erik Medhus. Foto. Jan E. Thorvildsen

For 2014/2015-sesongen ble en eneste lang opptur. Klubbens daværende ferske hovedtrener Marinko Kurtovic hentet inn blant andre Magnus Jøndal, Marcus Dahlin og Josip Vidovic. Og resultatene kom fort.
Klubbens første cupgull kom i romjula 2014 foran flere tusen tilreisende arendalitter i festmodus. Bodø ble beseiret i en høydramatisk finale. I seriespillet ble det også full jubel – to poeng foran Børge Lunds daværende klubb, moderklubben hans Bodø.

Fra gjennombruddssesongen er det kun Sander L. Simonsen og Kristijan Jurisic igjen i dagens spillertropp.

Det eneste som manglet for å krone en helt magisk sesong – sett med patriotiske ØIF-øyne – var pokalen i sluttspillet. Elverum vant sluttspillet. ØIF Arendal røk ut i kvartfinalen mot Runar Sandefjord.

Rasmus Carlsen (Da Halden, nå Kolstad) ble toppscorer 2014/2015-sesongen i det som het Grundigligaen med 146 mål, mens Marcus Dahlin (97 mål) og Magnus Jøndal (96) ble mestscorende for ØIF Arendal i gullsesongen.

Og gulljubelen og det virkelige gjennombruddet i norsk topphåndball fortsatte sesongen etter…