Allerede på onsdag er det duket for et nytt oppgjør, denne gangen er det Bækkelaget som besøker Sparebanken Sør Amfi til et toppoppgjør!

Vi begynner allerede oppladningen til den kommende toppkampen i Sparebanken Sør Amfi til uken. For selv om støvet så vidt har lagt seg etter seieren på Nærbø, så må vi ikke sutte på den karamellen så alt for mye lengre. Kampene kommer tett nå i juleprogrammet og vi er enig med Lars Jakobsen at vi forhåpentligvis kan få en opptur og ta med den gode følelsen fra gårsdagens oppgjør i Nye Loen.

Nå er det som nevnt Bækkelaget, eller BSK som de kalles som kommer på besøk. Det kommer til å bli et forrykkende show i Sparebanken Sør Amfi. For det blir et klassisk toppoppgjør.

1Elverum12110137130022
2ØIF Arendal Elite14102242037222
3Drammen1482436235218
4Bækkelaget Håndball Elite1482439338018
5Nærbø1572644243116
6Kolstad1471636936515
7FyllingenBergen1563644242615
8Haslum HK1470738839614
9Runar Sandefjord1460837637812
10Halden Topphåndball1450940439910
11Fjellhammer1532103944358
12Viking Håndball1431103574117
13Sandefjord1531113614347
ØIF Arendal ligger på 2. plass mens på 4. plass finner vi Bækkelaget.

For akkurat nå (som en kan se på tabellen) så ligger Bækkelaget på en 4. plass. Før gårsdagens runde så var østlendingene oppe på medaljeplass, en tabellplassering de nærmest har hatt monopol på i en lang periode. Men etter gårsdagens tap på hjemmebane mot henholdsvis, ja typisk nok, Drammen så gikk drammenserne forbi.

I går møttes nemlig de to medaljekandidatene i Nordstrand Arena i en kamp som BSK startet best, men som Drammen til fikk med seg alle poengene fra. Sluttresultatet ble i den kampen 29-33. Men BSK var nok så skarpe og effektive i angrep, med blant annet Aksel Andre Strupstad (linjespiller) i spissen. Han var hjemmelagets store spiller med 8 mål på 8 skudd.

Så den kommende onsdags kampen er uten tvil en stor kamp som viktige poeng i medaljestriden deles ut i. Her må våre gutter være på fra start slik som med Nærbø, stenge forsvaret og levere i angrep, for visst ikke så vil nok Bækkelaget prøve å ta muligheten med sine sentrale angrepsspillere…

Onsdagens kamp kan du se på direktesport.no fra kl. 18:00