ØIF Arendal gutta er i gang med et veldig tøft kampprogram. Nå er det tredje kamp for uken som står for tur når Nærbø besøker Sparebanken Sør Amfi lørdag.

I morgen er det klart for ny kamp i Sparebanken Sør Amfi og for et oppgjør det blir. For i morgen kommer jærbuene fra Nærbø på besøk i en kamp som kanskje har falt litt under radaren etter gårsdagens NM-semifinale trekning mot samme lag.

For ordensskyld slik at en ikke tror at vi snakker om samme oppgjør.

I morgen møter vi Nærbø hjemme i Sparebanken Sør Amfi til seriekamp i Rema1000-Ligaen. Mens NM-semifinalen skal spilles i Nye Loen hallen torsdag 12 november.

En kan jo fort si at dette blir en generalprøve da, men det avviser ØIF Arendal trener Marinko blankt.

For etter gårsdagens trekning så sa han at disse to kampene vil være helt forskjellige og at det er først og fremst morgendagens kamp som vi må fokusere på nå.

Akkurat det må vi være enig i, for Nærbø er en vanskelig nøtt for mange… En blir liksom aldri helt klok på de.

For normaltsett er kampene mot Nærbø en skikkelig publikumsfest for begge lags supportere og Sparebanken Sør Amfi er alltid fylt til randen i disse oppgjørene. Det blir det naturligvis ikke nå, men på banen så vil nok utfordringen fort bli den samme.

For Nærbø har åpnet sesongen friskt. De har plassert seg i den øvrige delen av tabellen på en solid 6 plass like bak medaljefavoritt Drammen. Siste nevnte er for øvrig også et av lagene som har slått jærbuene, men bare så vidt. For den kampen ente 30-31 til østlendingene og var av det tette slaget hele kampen gjennom. Også kampen med Runar Sandefjord så tapte Nærbø med minimalmargin. Den kampen endte nemlig 25-27. Utenom det så har Jærbuene slått henholdsvis FyllingenBergen (både i seriespill og NM), Fjellhammer, Viking og Halden. De har også spilt uavgjort mot Kolstad. En fellesnevner for disse kampene (dersom en ser bort fra viking kampen) er at alle kampene har vært tette. Så det ligger nok litt i kortene om at morgendagens kamp også vil være av det samme slaget. Gutta våre er i hvert fall klar for 3. kamp for denne uken, og går som vanlig for 2 poeng hjemme i Sparebanken Sør Amfi. Kampen ser du på direktesport.no fra kl. 17:00!

#LAGKSUT+P
1Elverum660019715012
2ØIF Arendal Elite64111771609
3Bækkelaget Håndball Elite74121971839
4Runar Sandefjord74031921868
5Drammen63121361367
6Nærbø63121771687
7Haslum HK63031591736
8Fjellhammer72142062075
9FyllingenBergen62131711675
10Kolstad62131621645
11Viking Håndball62041491724
12Sandefjord71151481873
13Halden Topphåndball61051711892