Møter vi et topp-motivert Kolstad på onsdag?

Det går fort mellom slagene nå. For senest søndag så vant ØIF Arendal toppoppgjøret mot Drammen og nå står en annen «medaljekandidat» for tur, Kolstad, riktig nok i NM sammenheng. Men hva er det som venter oss på onsdag? Det har vi sett nærmere på.

Onsdag kveld står Kolstad på motsatt side av banen i årets NM kvartfinale. Cupfinalen er innenfor rekkevidde og våre gutter har selv uttalt i år at Norgesmester tittelen henger høyt – så her kommer ØIF Arendal til å være på fra start.

Men hva med trønderne? Kolstad har nemlig gitt uttrykk for høye ambisjoner før sesongen, men har skuffet veldig i serieåpningen så langt.

LES OGSÅ: Kan vi få en ny «topprival» i Kolstad?

For på de første 6 kampene har Kolstad kun tatt 5 poeng. De vunnet 2 ganger, 1 uavgjort og tapt hele 3 ganger. To av tapene har for øvrig kommet mot Fjellhammer og Sandefjord, så en kan trygt si at noe ikke er som den skal med trønderne.

#LAGKSUT+P
1Elverum660019715012
2ØIF Arendal Elite64111771609
3Bækkelaget Håndball Elite74121971839
4Runar Sandefjord74031921868
5Drammen63121361367
6Nærbø63121771687
7Haslum HK63031591736
8Fjellhammer72142062075
9FyllingenBergen62131711675
10Kolstad62131621645
11Viking Håndball62041491724
12Sandefjord71151481873
13Halden Topphåndball61051711892

I NM har de kun spilt en kamp. Den kampen vant de hjemme mot 1. divisjonslaget, Nøtterøy, med stillingen 33-27. Ikke veldig overbevisende, men de gjorde jobben. Så spørsmålet blir som følger: Kommer vi til å møte et umotivert eller topp-motivert Kolstad på onsdag? Vil de først og fremst ha seriespillet i tankene og velge å nedprioritere NM? Fremover så skal de riktig også gjennom et beintøft kampprogram, se bare her:

  • ØIF Arendal Elite (B) 07 oktober 2020 20:00 NM-kvartfinale, Herrer.
  • Bækkelaget Håndball Elite (B) 11 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • Haslum HK (H) 14 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • FyllingenBergen (B) 18 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • Drammen (H) 28 oktober 2020 18:00 REMA 1000-Ligaen, Herrer.

Vi tror at den dårlige serieåpningen til Kolstad kan være med på å skape et enda større sult. Den sulten vil nok motivere de skikkelig til NM kampen mot ØIF Arendal. For gutta fra Trondheim har nok innsett at det vil bli tøft å nå toppen i seriespillet i første omgang og vil nok gi alt for å nå en eventuell cupfinale. For skal de holde det ambisjonsnivået som ble satt før sesongen så må de opp i ringene og gi alt i den turneringen de legger best an i. Favorittene som ØIF Arendal, Elverum og Drammen må de slå uansett, både i serie og i NM for å nå toppen. Men veien er vesentlig korte til cupfinalen. Så vi tror at det vil stå et vanvittig tent Kolstad på andre siden av banen onsdag kveld, klare for å gi en ordentlig fight om den ene semifinaleplassen. Vi tror også at de sakte men sikkert vil klatre til øvre halvdel av tabellen – men først må de gjennom et tøft kampprogram og en MEGET tøff bortekamp i NM mot våre gutter i Sparebanken Sør Amfi.