Det går fort mellom slagene nå. For senest søndag så vant ØIF Arendal toppoppgjøret mot Drammen og nå står en annen «medaljekandidat» for tur, Kolstad, riktig nok i NM sammenheng. Men hva er det som venter oss på onsdag? Det har vi sett nærmere på.

Onsdag kveld står Kolstad på motsatt side av banen i årets NM kvartfinale. Cupfinalen er innenfor rekkevidde og våre gutter har selv uttalt i år at Norgesmester tittelen henger høyt – så her kommer ØIF Arendal til å være på fra start.

Men hva med trønderne? Kolstad har nemlig gitt uttrykk for høye ambisjoner før sesongen, men har skuffet veldig i serieåpningen så langt.

LES OGSÅ: Kan vi få en ny «topprival» i Kolstad?

For på de første 6 kampene har Kolstad kun tatt 5 poeng. De vunnet 2 ganger, 1 uavgjort og tapt hele 3 ganger. To av tapene har for øvrig kommet mot Fjellhammer og Sandefjord, så en kan trygt si at noe ikke er som den skal med trønderne.

#LAGKSUT+P
1Elverum660019715012
2ØIF Arendal Elite64111771609
3Bækkelaget Håndball Elite74121971839
4Runar Sandefjord74031921868
5Drammen63121361367
6Nærbø63121771687
7Haslum HK63031591736
8Fjellhammer72142062075
9FyllingenBergen62131711675
10Kolstad62131621645
11Viking Håndball62041491724
12Sandefjord71151481873
13Halden Topphåndball61051711892

I NM har de kun spilt en kamp. Den kampen vant de hjemme mot 1. divisjonslaget, Nøtterøy, med stillingen 33-27. Ikke veldig overbevisende, men de gjorde jobben. Så spørsmålet blir som følger: Kommer vi til å møte et umotivert eller topp-motivert Kolstad på onsdag? Vil de først og fremst ha seriespillet i tankene og velge å nedprioritere NM? Fremover så skal de riktig også gjennom et beintøft kampprogram, se bare her:

  • ØIF Arendal Elite (B) 07 oktober 2020 20:00 NM-kvartfinale, Herrer.
  • Bækkelaget Håndball Elite (B) 11 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • Haslum HK (H) 14 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • FyllingenBergen (B) 18 oktober 2020 18:00 REMA 1000-ligaen, Herrer
  • Drammen (H) 28 oktober 2020 18:00 REMA 1000-Ligaen, Herrer.

Vi tror at den dårlige serieåpningen til Kolstad kan være med på å skape et enda større sult. Den sulten vil nok motivere de skikkelig til NM kampen mot ØIF Arendal. For gutta fra Trondheim har nok innsett at det vil bli tøft å nå toppen i seriespillet i første omgang og vil nok gi alt for å nå en eventuell cupfinale. For skal de holde det ambisjonsnivået som ble satt før sesongen så må de opp i ringene og gi alt i den turneringen de legger best an i. Favorittene som ØIF Arendal, Elverum og Drammen må de slå uansett, både i serie og i NM for å nå toppen. Men veien er vesentlig korte til cupfinalen. Så vi tror at det vil stå et vanvittig tent Kolstad på andre siden av banen onsdag kveld, klare for å gi en ordentlig fight om den ene semifinaleplassen. Vi tror også at de sakte men sikkert vil klatre til øvre halvdel av tabellen – men først må de gjennom et tøft kampprogram og en MEGET tøff bortekamp i NM mot våre gutter i Sparebanken Sør Amfi.