Det er kanskje i det tidligste laget å melde at søndagens kamp mot Drammen blir en medaljekamp, men i det siste årene så har det vist seg at disse toppkampene blir mer og mer avgjørende, selv om de kommer tidlig i sesongen.

Det vil nok ikke mangle på spenningen i det kommende toppoppgjøret mot Drammen. Det blå fra Østlandet er sammen med Elverum det nærmeste en kommer en erkefiende for ØIF Arendal og slike kamper er de kanskje viktigste å vinne. Det er rett og slett en medaljekamp.

Dessverre så vil denne medaljekampen bli ekstra spesiell. For i likhet med den historiske (For det er jo nettopp det den er) bortekampen i Terningen Arena i fjorårets sesong når Covid-19 hadde sin innmarsj i landet, så vil søndagens kamp gå for «tomme tribuner» for i liket med NM kampen mot KRS så vil det kun være 50 personer på kamp. Les mer om det her.

Det gjør at rammene rundt kampen vil bli helt annerledes fra tidligere medaljekamper, men forhåpentligvis vil gutta hente energien fra alle de engasjerte ØIF Arendal supportere som ser kampen innenfor trygge rammer, nemlig hjemme foran TVen.

For akkurat det blir viktig når Drammen ankommer Sparebanken Sør Amfi til helgen. For denne kampen ble ikke spilt i fjoråret sesong (Kampen utgikk på grunn av Covid-19) og ØIF Arendal vant sølvmedalje hvor det kun var 1. poeng ned til Drammen. Kampen kunne altså å gitt et annet utfall for fjorårets medaljer dersom ØIF Arendal hadde tapt i Sparebanken Sør Amfi.

Det er nok derfor på mange måter et revansjesulten Drammens lag som kommer til Sørlandet på søndag. I en kamp hvor de ulike medaljenes valør står på spill. Det blir en toppkamp med nerver, en toppkamp som til syvende og sist kan oppsummere lagenes sesong i enten positiv eller negativ forstand. En kamp begge lag MÅ vinne.

Så hva er det som venter oss til søndag? Det er en Kristian Kjelling som kommer med et heltent Drammens lag, som har startet sesongen godt, men samtidig også slitt litt. Begge lag har inntatt en tidlig topplassering i årets sesong med de blå på 2. – og våre gutter på en 3. plass.

#LAGKSUT+P
1Elverum550015512610
2Drammen53111061047
3ØIF Arendal Elite53111451307
4Bækkelaget Håndball Elite63121621617
5Nærbø63121771687
6Haslum HK53021311396
7Runar Sandefjord63031641616
8FyllingenBergen52121461395
9Kolstad62131621645
10Viking Håndball52031271374
11Fjellhammer61141721793
12Sandefjord61141241453
13Halden Topphåndball61051711892
Det er forholdvis vært mange kamper så langt i årets sesong hvor «alle slår alle», og av den grunn preges også tabellen av dette.

En kan allerede se nå at ØIF Arendal og Drammen kommer til å kjempe (også i årets sesong) helt inn om medaljene, men østlendingene har også i likhet med våre gutter ikke fått det fulle potensiale ut så langt. For eksempel så slet også østlendingene mot vestlendingene, FyllingenBergen og lå på det meste under med 4 mål (i motsetningen til ØIF Arendal som ledet med 5). Også i kampen mot Bækkelaget så kom Drammen under tidlig med 4 mål, men klarte å hente seg opp igjen. For i motsetning til ØIF Arendal så sliter Drammen til å starte med, men kommer seg utover oppgjøret. Slik er det ikke helt med våre gutter, for vi sliter i den andre enden. Gode starter, får en luke men sliter med å holde det helt inn og sluttminuttene oppsummeres i en nervepirrende affære.

27/09/2020Kl. 18:00Drammen – Fold HK29 – 20NM Senior Menn 2020-21
23/09/2020Kl. 19:15Haslum – Drammen27 – 24REMA 1000-ligaen Menn 2020-21
16/09/2020Kl. 18:30Drammen – FyllingenBergen29 – 29REMA 1000-ligaen Menn 2020-21
6/09/2020Kl. 18:00Drammen – Bækkelaget22 – 18REMA 1000-ligaen Menn 2020-21
2/09/2020Kl. 17:30Nærbø – Drammen30 – 31REMA 1000-ligaen Menn 2020-21
30/08/2020Kl. 18:00Drammen – SandefjordREMA 1000-ligaen Menn 2020-21
Dette er kampene Drammen har spilt så langt.
Drammen – Sandefjord vant hjemmelaget 10-0 på grunn av at Sandefjord brukte en spiller som ikke var spilleberettiget i kampen.

Det er av den grunn et svært spennende oppgjør som står for tur på søndag. For det er ikke bare en toppkamp om medaljene, men også en kamp i kampen som kan vise seg å være svært så bølgete i forhold til hvem som kommer til å kjøre på. Da kan man i bunn og grunn konkludere med en ting: Det blir en ekstremt underholdende kamp med mye gøy spill, som vi til syvende og siste håper vi drar i land.

Kampen mot Drammen kan du se på Direktesport.no fra kl. 17:00 på Søndag.