I helgen reiser ØIF Arendal til Bergen for å møte Fyllingen. Det kan vise seg å bli et langt tøffere oppgjør enn hva en forventet bare for noen runder siden.

Lørdag morgen reiser ØIF Arendal gutta oppover til Bergen med buss. Der venter en gjeng vestlendinger som er i form. FyllingenBergen kan vise seg å være langt tøffere enn først antatt. For i starten av sesongen så stanget det mye imot for de gule og blå. Nå har de derimot fått gang på sakene sine og vant henholdsvis med 10 mål mot Haslum hjemme og tok poeng borte i drammenshallen sist.

Kristijan Jurisic sa like etter Haslum kampen at FyllingenBergen fort kan bli vanskelig, men at våre gutter skulle gi 100% og ta alle poengene i Fyllingsdalen.

LES OGSÅ: Skarpnes skaper unikt samarbeid mellom FyllingenBergen og ØIF Arendal

#LAGKSUT+P
1Elverum4400122948
2ØIF Arendal Elite43101161007
3Drammen431082777
4Runar Sandefjord53021381346
5Bækkelaget Håndball Elite52121301335
6Kolstad42021091074
7Nærbø42021171164
8Viking Håndball42021031054
9FyllingenBergen41121161103
10Fjellhammer51131441473
11Haslum HK310277892
12Halden Topphåndball51041391562
13Sandefjord5014951201
Tabellen før helgens runde.

FyllingenBergen har før sesongen tippet seg selv på en 4 plass. Det er et lite stykke opp for bergenserne, men kan med seier over ØIF Arendal klatre kraftig på tabellen.

Vi får håpe at det ikke blir tilfellet i søndagens kamp mot de gule og blå. Denne sesongåpningen er ØIF Arendals nest beste sesongåpning noensinne, og gutta virker til å være på i de avgjørende øyeblikkene, så det blir spennende å se om gutta tar med seg poengene hjem til Arendal.