
JENSEN: – Vi må bli tøffere i duellene
Etter det første semifinalemøtet mellom ØIF Arendal og Elverum tok vi en prat med ØIFs hovedtrener, Heine Jensen. Kampen endte med tap for arendalittene, men Jensen så både utfordringer og lyspunkter i oppgjøret.
– Jeg synes vi henger ok med i 1. omgang. Elverum er sinnssykt skarpe, og leder derfor med tre til pause. Men det er egentlig en ganske jevn omgang, sier Jensen.
I andre omgang fikk ØIF det tyngre.
– Det er en periode hvor vi ikke er dyktige nok til å sette ballen i mål, samtidig som Elverum fortsetter å score. De er oppe i en syvmålsledelse, og da blir det tungt. Jeg føler vi ikke helt matcher fysikken deres i dag, spesielt i duellspillet. Det må vi hjem og jobbe med før kampen på onsdag, sier han.
Til tross for tapet, ser treneren flere positive tendenser i laget sitt.
– Det er mange ting som fungerer fint. Etter 41 minutter ser jeg opp på måltavlen, og da har vi scoret 24 mål. Så vi er jo med i store deler av kampen, forteller han.
Når det gjelder hva som må forbedres før returoppgjøret, er Jensen tydelig:
– Vi må være mer kompakte defensivt, og gi Kristijan bedre arbeidsforhold. Han har mange fine redninger, spesielt mot slutten, og det må han ta med seg videre. Nå gleder vi oss til onsdag, avslutter Heine Jensen.