LANDSLAGET: Tidligere ØIF Arendal spillere sentrale i seieren over Romania! – ØIF Arendal

LANDSLAGET: Tidligere ØIF Arendal spillere sentrale i seieren over Romania!

I dag møtte det norske landslaget Romania i treningsturneringen i Spania. Norge stilte uten Torbjørn Bergerud, Magnus Abelvik Rød, Sander Sagosen og Petter Øverby, men en gammel kjenning av ØIF Arendal tok virkelig ansvar.

Norge fikk tidlig en solid ledelse mot Romania, og denne ledelsen økte gradvis i 2. omgang. En av de mest sentrale spillerne for Norge var tidligere ØIF Arendal-spiller Mario Matic, som imponerte med flere gode aksjoner og ble kåret til banens beste. I tillegg leverte tidligere ØIF Arendal-spillere Magnus Søndenå og August Baskår Pedersen 5 mål hver. Andre Bergsholm Kristensen stod godt i målet og bidro til at Norge var foran i kampen.

Mario Matic leverte en god kamp for Norge og ble kåret til banens beste. Foto: Helge N. Olsen

Med denne seieren er Norge vinner av gruppen og spiller sluttspillkamp lørdag 11. januar klokken 21:00. Motstander i den kampen blir klar etter morgendagens kamper i gruppe A, som består av Spania, Argentina og Slovakia.