Luka Panza med håndballens høyeste utdanning! – ØIF Arendal

Luka Panza med håndballens høyeste utdanning!

Kanskje er ØIF Arendal blant de klubbene med høyest utdannede trenere? I alle fall har både klubbens hovedtrener, Marinko Kurtovic, og nå også klubbens rekrutt-trener, Luka Panza, gjennomført og bestått den høyeste trenerutdannelsen som finnes - Master Coach!

ØIF Arendals rekrutt-trener har gjennomført hele trenerutviklingsprogrammet frem til og med Master Coach utdannelsen. Det gjør at den dyktige treneren nå kan smykke seg med en fantastisk høythengende utdannelse.

Utdannelsen har han tatt i Kroatia og gjennom sesongen som har gått har han vært på flere lengre studieperioder til hjemlandet. Og nå er den høythengende tittelen «Master Coach» i håndball beviselig på plass.

Luka Panza har tidligere vært ansvarlig for rekruttene i Champions League-klubben Zagreb. Han har også trent yngrelandslag i Kroatia frem til både EM- og VM-finaler!

ØIF Arendals hovedtrener, Marinko Kurtovic, fikk samme trener status for ca ett års tid siden.

ØIF Arendal gratulerer gratulerer Luka Panza!

#LittBedreHverGangViMøtes