Olaf (Hoffstad) og Sander (L.Simonsen) har nettopp reist med juniorlandslaget (født 1998) til Slovenia. Og samme dag kom innkallelse til EM for ungdomslagslaget (født 2000). Der er André Bergsholm Kristensen og Jørg William Fiala Gjermundnes tatt ut. EM for U-landslaget går fra 9.-19. august.

U-gutta (LM00) reiser til ScandIbericoturneringen i Portugal for å gjøre sine siste forberedelser før EM. Fra 3. til 5. august skal laget møte Portugal, Spania og Sverige i Pinhel, Portugal. Deretter er det avreise til Varazdin/Koprivnica, Kroatia, hvor U-gutta skal spille EM fra 9.-19. august.

I EM er Danmark, Frankrike og Romania motstandere i gruppespillet.

Her er link til nettsidene for Europamesterskapet

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til ScandIberico og EM:

André Bergsholm Kristensen, ØIF Håndball Elite (021/002)
Robart Jansen, Viking TIF (009/001)
Ola Hoftun Lillelien, HK-72 Sande (018/052)
Tollef Oskar Lindqvist, Falk SK (009/019)
Alexander Blonz, Viking Håndball (018/060)
Lars-Henrik Hygen, Viking TIF (012/017)
William Fiala Gjermundnes, ØIF Håndball Elite (017/034)
Jonas Myreng Elverhøy, Elverum Håndball (019/023)
Henning Lea Knutsen, Nærbø IL (014/043)
Tobias Grøndahl, Vestre Bærum HK (009/019)
Alessandro Zulijani, Kolstad Håndball (020/032)
Daniel Jakobsen, Bodø HK (013/012)
Viktor Petersen Norberg, Sandefjord Håndball (019/057)
Birk Hermann Inselseth, Sandefjord Håndball (003/007)
Victor Sprus Helsinghof, Ski IL (005/009)
August Storbugt, Sarpsborg IL Håndball (021/055)

Norges kamper i ScandIberico:
03.08 kl. 19:30 Sverige – Norge, Pinhel
04.08 kl. 18:00 Portugal – Norge, Figueira Castelo Rodrigo
05.08 kl. 11:00 Norge – Spania, Mêda

Norges EM-kamper i gruppe B: Norge, Frankrike, Danmark og Romania.
09.08 kl. 17:30 Frankrike – Norge, SDG Gymnasium Fran Galovic
10.08 kl. 16:30 Norge – Danmark, SDG Gymnasium Fran Galovic
12.08 kl. 16:30 Norge – Romania, SDG Gymnasium Fran Galovic

Her er link til Norges Håndballforbunds innkallelse og detaljert program