Vi er røde, vi er svarte! Men vet du hva klubbfargene symboliserer? – ØIF Arendal

Vi er røde, vi er svarte! Men vet du hva klubbfargene symboliserer?

ØIF Arendal har vendt tilbake til klubbens DNA. Til klubbens farger i rødt og svart. Det er meget tydelig når du er på klubbens kamper i Sparebanken Sør Amfi. Der er alt kledd inn i nettopp svart og rødt. Men vet du hva fargene betyr? Kjenner du klubbfargenes betydning?

Nå er det slik at farger betyr forskjellig i forskjellige kulturer. Og selvsagt er det ikke vitenskap i all viten om farger. Men interessant er det under alle omstendigheter. Spesielt om du holder med laget i rødt og svart!

Rød:
Varme, lidenskap, kjærlighet, temperament, fare, liv, vitalitet og overlevelse

Bruksområder for rødt:
– Økt entusiasme, energi og glede
– Handling og tillit for å følge drømmene dine
– Beskyttelse mot frykt og angst

Svart:
Det ukjente, det vi ikke ser, mystikk, fredfull tomhet.

Bruksområder for svart:
– Åpne opp for mystikk
– Forberedelse for møte med det ukjente
– Skape fredfull tomhet (tømme ut negative energier)

Dette er vel betydninger som fullt ut dekker ØIF Arendals fantastiske farger og noe som virkelig kan prege klubbens kultur?