Elitelisens uten anmerkninger! – ØIF Arendal

Elitelisens uten anmerkninger!

I dag kom Norges Håndballforbund med tildeling av Elitelisens for sesongen 2018/2019. Og for første gang i klubbens historie viser regnskapet positiv egenkapital. Det medfører at ØIF Arendals elitelisens kommer helt uten anmerkninger. Det beste lisensnivå som eliteklubbene kan få!

Hvert år må klubbene søke Elitelisens for spill i 1. divisjon og Eliteserien. Mange husker sikkert at ØIF Arendal for 2 år siden endte opp med poengtrekk og lisenskategori «under skjerpen overvåking». Etter fjorårets rekordresultat med nesten 1,6 million i overskudd har klubben fått et pusterom.

Og med det gode resultatet kom altså den beste lisenskategorien som klubben kunne få: Lisens uten anmerkning. 

I tillegg skriver Elitelisensnemda bl.a. følgende om klubben: 

ELN bemerker følgende til klubbens søknad:
 Klubben gis honnør for økonomisk status pr. 31.12.2017 hvor klubben har positiv EK etter ett godt resultat.
 De innleverte budsjettene for 2018 og 2019 vurderes som fornuftig og gir godt grunnlag for videre bygging av en EK som gir trygghet for klubbens drift.