ØIF Arendal er GDPR-klar godt innenfor fristen! – ØIF Arendal

ØIF Arendal er GDPR-klar godt innenfor fristen!

EUs forordning for personvern, The General Data Protection Regulation (GDPR), blir norsk lov 25. mai 2018. Det betyr at vi får nye regler for personvern i Norge. Det nye regelverket gir også idrettsklubber som ØIF Arendal nye plikter og enkeltpersoner nye rettigheter. I god tid før loven trår i kraft er ØIF Arendal GDPR-klar!

Alle norske virksomheter får nye plikter fra 25. mai 2018. Og lovverket omhandler flere forhold. Og dersom man oppbevarer personopplysninger stiller loven langt større krav til virksomheten enn hva som har vært tilfelle til nå. For å imøtekomme dette reglementet har ØIF Arendal jobbet sammen med klubbens CRM-leverandør, SuperOffice. Og nå er de forhold som du som «kunde» av klubben vil merke best, ferdigstilt.

– De utsendelser vi gjør fra klubben er nå innrettet slik at alle våre mottakere kan selv velge å slå disse av/på. Og mottakerne kan også velge hvilken informasjon man ønsker eller ikke ønsker, forklarer klubbens daglige leder Bjørn-Gunnar Bruun Hansen.

Alle disse løsninger er nå på plass i ØIF Arendals CRM-database, SuperOffice.

– Vi har tatt GDPR på alvor. Det gjør at vi nå har på plass hvilken hjemmel som gjelder for hver enkelt av de drøye 16 000 i databasen vår. I tillegg kan vi dokumentere hvorfor hver eneste en er i samme database. Dette er nødvendig for at vi skal ha lov til å sende ut e-poster eller annen informasjon. Og ikke minst nødvendig for at alle som ønsker å slippe å få informasjon eller ønsker å bli slettet i databasen, skal få anledning til det.

ØIF Arendal ønsker at flest mulig skal være interessert i det klubben driver med. Men samtidig ønsker ikke klubben å sende ut informasjon til de som ikke ønsker å motta den.  Derfor har klubben innrettet informasjon slik at mottakerne kan velge hva man vil få informasjon om. Disse valgene er innrettet som følger:

 

– Breaking news
Det viktigste om ØIF Arendal før alle andre. Nyheter som vi sender ut før pressemeldinger blir sendt.

– Pressemeldinger
Her sikrer du deg den informasjon som vi sender til pressen.

– Kampvarsler
Informasjon om hjemmekamper og siste informasjon før kampene

– Nyhetsbrev
Vår månedlig digitale informasjonsavis

– Spesialtilbud fra våre sponsorer
Når våre sponsorer byr på rabatter, kjøpskvelder og egne tilbud til ØIF Arendals venner

– Konkurranser og premier
Har kan du f.eks. vinne reiser og premier fra våre samarbeidspartnere. Billetter og sesongkort til kamper.

Alt sammen kan du styre selv gjennom linker i de e-poster som klubben sender ut.