André Jørgensen Hofstøl gjør «comeback»! – ØIF Arendal
André Jørgensen Hofstøl. FOTO: Jan Espen Thorvildsen

André Jørgensen Hofstøl gjør «comeback»!

Det nærmer seg vel en liten Norgesrekord i comeback før ØIF Arendal veteranen André Jørgensen Hofstøl. Men denne gangen er det ikke på elitelaget han skal spille. - Jeg skal spille om en times tid, forteller han. ØIF Arendal skal møte Tastavarden i Nedeneshallen i 3. divisjon. Men snart skal han også spille i 2. divisjon. Så hvem vet?

I fjorårets sluttspill gjorde han comeback og var nær på å ta ØIF Arendal til sluttspillseier. I første sluttspillfinale på Elverum var han «tungen» på vektskålen som gjorde at våre gutter vant første kamp. Nå skal han altså spille på klubbens 3. divisjonslag.

– Vi skal møte Tastavarden straks, forklarer han.

Og når vi går rett på og spør om dette er starten på en «ordentlig» comback er han like rask til å svare.

– Til det er svaret kort. Svaret er nei, ler han. 

Men han ser ikke bort fra at det blir noen kamper på 2. divisjonslaget.

– Ja, det kommer til å bli noen kamper med 2. divisjonslaget. Det er mange unge gutter der som trenger litt rutine. Men det stopper der!

Så gjenstår det å se om det faktisk er sant. Eller om klubbens sportssjef ser muligheter når sluttspillet nærmer seg igjen…