Nå har han Europas høyeste håndballutdannelse – ØIF Arendal

Nå har han Europas høyeste håndballutdannelse

Uansett hvor i Europa du kikker vil du ikke finne en eneste håndballtrener med høyere "håndballutdannelse" enn ØIF Arendals hovedtrener, Marinko Kurtovic. Tidligere i dag fikk den kloke taktikeren på ØIF Arendals laglederbenk beviset for å ha gjennomgått og bestått den høyeste internasjonale håndballutdannelse - EHF Master Coach!

ØIF Arendals «mantra» er #LittBedreHverGangViMøtes. Og det gjelder absolutt alle i klubbens organisasjon. Ingen er unntatt å være i utvikling. Noe ikke minst klubbens hovedtrener, Marinko Kurtovic, har tatt på alvor. Han har parallelt med sine oppgaver i og utenfor håndballen, vært gjennom en 2-årlig utdannelse i samarbeid med Norges Håndballforbund. Det har gitt han fullført utdannelse som trener 3 og 4, høyeste trenerutdannelse i Norge. Deretter har den eminente treneren avlagt eksamen til det Europeiske Håndballforbundet.

Tidligere i dag kom altså bekreftelsen på at han nå kan «smykke» seg med tittelen – EHF Master Coach.

 

 

Og med den flotte titlen kommer også lisensen for å lede lag i Europacuper, EHF Pro Coaching Licence.

En stor gratulasjon til Marinko Kurtovic. Du imponerer oss stadig!

EHF PRO COACHING LICENCE