Tekniske feil og forsinkelser stopper ikke ØIF Arendal! – ØIF Arendal

Tekniske feil og forsinkelser stopper ikke ØIF Arendal!

Mens laget satt og ventet på fly som var forsinket ut av Kjevik, satt klubbens ledelse (som reiste fra Torp) i et fly som måtte gjøre vendereise, tilbake til Sandefjord. Det var med andre ord "brysomt" å ta seg avgårde til 2. kvalikrunde i EHF-cupen.

Og mens guttene så vidt klarte å komme seg med flyet til Brüssel, sitter klubbens hovedtrener og daglig leder fremdeles på Kastrup.

For selv om lederne har blitt ombooket på nytt fly, så stopper ikke utfordringene helt ennå. Flyet som skulle gått kl. 21.40 har foreløpig utsatt avgang til kl. 22.55. Og med drøye halvannen time flytur og påfølgende 1,5 time i buss/bil blir det sene natta før hele gruppen er samlet.

– Det skal mer til for å stoppe oss, kommer det med et stort smil, fra Marinko. Han har funnet roen med en Champions League-håndball kamp på sin Mac.

Så er det å håpe at det å ta seg fra Brüssel til den nederlandske byen hvor kampen skal spilles (Geleen), kan skje uten forsinkelser…