Tirsdag kl. 11.00: – Gjør klar for superspennende EHF-trekning! – ØIF Arendal

Tirsdag kl. 11.00: – Gjør klar for superspennende EHF-trekning!

I morgen er det trekning til første kvalifiseringsrunde i EHF-cupen. En svært spennende trekning hvor første hinder mot sesongens store mål, gruppespill EHF-cupen, skal avsløres. Hele 63 lag fra ikke mindre enn 32 (!) nasjoner skal sloss om gjeve prestasjoner og avansement til gruppespillet. Vi kommer til å følge trekningen "live" på våre Facebook-sider fra kl. 11.00 i morgen!

Selve trekningen starter kl. 11.00 og blir «liveoverført» fra klubbens Facebook-sider Marinko Kurtovic har tidligere uttalt at det ikke finnes noen drømmemotstander i EHF-cupen. Så får vi se hvor fornøyd har blir etter morgendagens trening. Klubbens økonomiansvarlig, Ole Aasen, er i alle fall sikker på hva han ønsker seg. – Rimeligst mulig reise, er han korte kommentar dagen før trekningsdagen. Og skal Ole få det som han vil, blir det en kort busstur til Oslo og Bækkelaget. For det er fullt mulig å trekke de gule og blå fra hovedstaden.

Lagene ØIF Arendal kan trekke er som følger:

RK Dubrava (CRO)
S.L. Benfica (POR)
BSK Handball Elite (NOR)
ZTR Zaporozhye (UKR)
Dukla Praha (CZE)
Valur FC (ISL)
Maccabi S. Rishon Lezion (ISR)
Insignis HB West Wien (AUT)
Achilles Bocholt (BEL)
HC Vojvodina (SRB)
IEK XYNI Dikeas (GRE)
KH Besa Fam Gas (KOS)
HV Kras/Volendam (NED)
HB Esch (LUX)
Pölva Serviti (EST)

Slik spilles EHF-cupen: