Haslum er godt representert på råtass-lista før EM-pausen.

Nå er neppe bæringer mer voldsomme eller kraftfulle enn resten av befolkningen, men når klubbene tar EM-pause i Rema 1000-ligaen er det Haslum-spillerne som er belønnet med flest utvisninger, advarsler og røde kort.
Bæringens forsvarssjef Vegard S. Tennfjord har samlet flest utvisningspoeng og ligger godt an til å bli årets råtass. På tredjeplass finner man klubbkompis Benjamin Hallgren. Om ikke det skulle være nok innehar Haslum også 6. plassen (Håvard B. Johannessen), 8.plass (Alexander Høiness) og 9.plassen (Anders Røe). Det betyr at Haslum innehar halvparten av plassene på topp-10 lista. Første ØIF Arendal-spiller er Richard Lindstrøm (14.plass).

Se lista med de 25 spillerne som har sanket flest utvisningspoeng lenger ned i artikkelen.

Richard Lindstrøm ØIF Arendal-spilleren med flest utvisningspoeng når lagene tar EM-pause.
NrNavnLagKA2DRSnittSum
1Tennfjord, Vegard SørlieHaslum HK15616203,146
2Byrresen, Jonas NeveHalden Topphåndball14313102,636
3Hallgren, Benjamin HakonHaslum HK1528112,436
4Bergendahl, Gustav Karl HåkanTønsberg Nøtterøy16716002,032
5Ree-Lindstad, Sander MarthinsenSandefjord15611202,030
6Johannesen, Håvard BjørnskauHaslum HK16413101,930
7Mossestad, Sebastian WaageBergen16212101,828
8Høiness, AleksanderHaslum HK1609101,828
9Røe, AndersHaslum HK1684201,828
10Rittemar Hedin, John Axel AmadeusTønsberg Nøtterøy16312101,828
11Johannesen, Eivind KongshaugFjellhammer1638101,626
12Feddersen, EigilKristiansand Topphåndball14612001,724
13Nærland, OleNærbø1627101,524
14Lindström, Richard Harry MarcØIF Arendal Elite1647101,524
15Rivesjö, Tobias MichaelRunar Sandefjord16712001,524
16Nyström, Hannes Erik GeorgHalden Topphåndball16412001,524
17Våg, Espen GommerudDrammen1646101,422
18Henriksen, Kristoffer StenbergRunar Sandefjord1616101,422
19Soltvedt, Marcus René NæssBergen16211001,422
20Haugseng, RassinNærbø1118101,820
21Matic, MarioØIF Arendal Elite1628101,220
22Setterblom, Gabriel AskKolstad16310001,220
23Kallestad, Samson BjørkeBækkelaget Håndball Elite16310001,220
24Schultz, HermanFjellhammer1625101,220
25Christensen, Peter DahlBækkelaget Håndball Elite16110001,220