ØIF Arendal har åpnet sesongen godt og er a poeng med Elverum (som har en kamp mindre spilt) i toppen av norsk topphåndball. Men det er ikke bare på tabellplasseringen ØIF Arendal stiller sterkt…

På ønske av flere ØIF Arendal supportere så skriver vi en liten sak på hvordan det går i Rema1000-ligaens toppscorer liste. For i år er toppscorer listen gjemt litt bort, og er vanskeligere å finne enn tidligere. Det fikk selv undertegnede merke når den skulle letes opp. Listen finner man etter litt prøving og feiling på handball.no sine sider.

Men så over til innholdet i listen. For som vi skrev innledningsvis så er ØIF Arendal ikke bare å finne toppen av norsk topphåndball, men også på toppen av årets toppscorer liste (så langt).

For ikke overraskende så ligger målmaskinen fra Bækkelaget, Emil Midtbø Sundal på toppen. Men like bak på en 3. plass så finner man Sondre Paulsen som kriger til seg en topplassering. For Sondre har (som vi har skrevet om ved flere anledninger) vært eksepsjonell den siste tiden, og har flydd oppover listene til den nevnte plassering. Det er riktig nok voldsomt tett bak han, men forhåpentligvis så ser ikke Sondre nedover, men oppover når han titter på oversikten over Norges mest scorende spillere så langt.

NrNavnLagKamperTotaltMål7-mSnitt
1Sundal, Emil MidtbøBækkelaget Håndball Elite118463217,6
2Schrøder, Toke BjelkeHalden Topphåndball117045256,4
3Paulsen, SondreØIF Arendal Elite116242205,6
4Brevik, Stian AndreHaslum HK115844145,3
5Johansen, KjartanViking Håndball11564885,1

Men det er ikke bare Sondre Paulsen som gjør det godt på toppscorer listen. Det gjør også Olaf Richter Hoffstad. Han har satt 49 mål så langt i sesongen kun ut i fra spill (ingen 7metere). Det er også en god prestasjon og gir en solid 16. plass så langt.

Påfølgende liste er en oversikt over hvordan hele ØIF Arendal troppen ligger an på årets toppscorer liste.

3Paulsen, SondreØIF Arendal Elite116242205,6
16Hoffstad, Olaf RichterØIF Arendal Elite11494904,5
52Jakobsen, Lars HaubroØIF Arendal Elite11312652,8
57Rannekleiv, Laurits MoØIF Arendal Elite9292903,2
64Matic, MarioØIF Arendal Elite11262602,4
72Simonsen, Sander LøvlieØIF Arendal Elite11222202,0
84Pedersen, Eirik HeiaØIF Arendal Elite11191901,7
85Vildalen, Hermann Gabriel RannebergØIF Arendal Elite6181533,0
90Gjekstad, HermannØIF Arendal Elite11181261,6
99Vidovic, JosipØIF Arendal Elite10151501,5
100Rammel, KristianØIF Arendal Elite11151501,4
107Lindström, Richard Harry MarcØIF Arendal Elite11131301,2
138Gjermundnes, Jørg William FialaØIF Arendal Elite118800,7
168Jurisic, KristijanØIF Arendal Elite113300,3
171Thysted, HermanØIF Arendal Elite102110,2
177Venemyr, Fredrik UrquizoØIF Arendal Elite11101,0
185Lorentzen, Jakob FalkØIF Arendal Elite61100,2
Simonsen, Sebastian LøvlieØIF Arendal Elite10000,0
Kristensen, André BergsholmØIF Arendal Elite110000,0